Poznań. Caritas zorganizowała śniadanie wielkanocne dla ponad 900 potrzebujących

Poznań. Caritas zorganizowała śniadanie wielkanocne dla ponad 900 potrzebujących
Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących zorganizowane przez Caritas w jadłodajni przy ul. Łąkowej w Poznaniu (fot. Marek Zakrzewski / PAP)
PAP/mk

Ponad 900 potrzebujących wzięło udział w niedzielę w Poznaniu w śniadaniu wielkanocnym organizowanym przez poznańską Caritas. Z uwagi na pandemię i bezpieczeństwo sanitarne potrawy i paczki świąteczne były wydawane na wynos.

Elżbietanka siostra Józefa z jadłodajni Caritasu Poznań przy ul. Łąkowej powiedziała PAP, że z niedzielnej akcji skorzystało ok. 930 potrzebujących.

- W wydanych paczkach było śniadanie wielkanocne, czyli żurek, biała kiełbasa, jajka, pasztet, sałatka, konserwy, chleb, masło i słodycze – opisała.

O godz. 8.30 w ogrodzie przy jadłodajni Caritasu w intencji osób ubogich i wolontariuszy odprawiono mszę św. pod przewodnictwem bpa Szymona Stułkowskiego. Po godz. 10.00 na ul. Łąkowej rozpoczęto wydawanie przybyłym świątecznych pakietów.

DEON.PL POLECA

- W ubiegłym roku odwiedziło nas około 500 osób, teraz prawie dwa razy więcej. Ludzie przez ten rok nauczyli się bardziej przestrzegać zasad sanitarnych. Cieszymy się, że wszystko poszło bardzo sprawnie i bezpiecznie. Cieszymy się, że nawet w czasie pandemii możliwe jest bezpieczne zorganizowanie pomocy osobom najbardziej potrzebującym – zaznaczyła elżbietanka.

Przed niedzielną akcją Caritas Poznań poprosił mieszkańców o pomoc w przygotowaniu dla potrzebujących świątecznych wypieków. Siostra Józefa podkreśliła, że na apel odpowiedziało wiele osób, które dostarczyły kilkaset ciast i placków.

Elżbietanka przyznała, że wśród potrzebujących, którzy przyszli w niedzielę przed jadłodajnię Caritasu było wiele osób do tej pory niekorzystających z takiej pomocy.

- W ogóle od początku trzeciej fali pandemii widzimy dużo nowych twarzy. Według mnie ludzie, którzy kiedyś byli na granicy ubóstwa, dziś już potrzebują pomocy, a u tych, którzy potrzebowali wcześniej pomocy, u nich ubóstwo się jeszcze pogłębiło – oceniła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Mariusz Bernyś

Rozprawa naukowa, która analizuje nauczanie oddawania czci Bogu w przymiocie miłosierdzia. Odwołuje się do teologii świętych, którzy mieli przeczucie tego, co wyraźnie powiedziała dopiero św. Faustyna. Autor przywołuje m.in. naukę św. Pawła, św. Augustyna, św....

Skomentuj artykuł

Poznań. Caritas zorganizowała śniadanie wielkanocne dla ponad 900 potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.