Poznań: rekordowa "Puszka dla Maluszka"

KAI / psd

Dziś, w obecności mediów, załadowano ostatni transport aluminiowych puszek zebranych w ramach akcji "Puszka dla Maluszka". W sumie środki ze sprzedaży 8 ton aluminiowych puszek pozwolą na przygotowanie 16 tys. posiłków dla afrykańskich dzieci. To rekordowy wynik akcji organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

W akcję "Puszka dla Maluszka" przeprowadzoną już po raz czwarty zaangażowało się 127 miejsc: m.in. parafie, szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe w całym kraju. Zebrane w nich aluminiowe puszki zostały następnie sprzedane, a otrzymane pieniądze zasiliły specjalne konto fundacji. Dzięki tym środkom, uzupełnionym również o wpłaty od indywidualnych darczyńców oraz jednej z firm farmaceutycznych, która ofiarowała na ten cel prawie 40 tys. zł możliwe będzie dożywianie dzieci w ośrodkach misyjnych w Sudanie i Etiopii.

"Dzięki środkom ze sprzedaży 30 aluminiowych puszek możemy zapewnić afrykańskiemu dziecku posiłek składający się z owsianego placka polanego sosem z warzyw. Zarówno dla dzieci z salezjańskich misji w Sudanie, jak i w Etiopii posiłek jedzony w przedszkolu czy szkole jest często jedynym w ciągu całego dnia" - wyjaśnia w rozmowie z KAI Justyna Janiec-Palczewska, koordynatorka akcji dodając, że w misyjnej przychodni w Dilla (Etiopia) wydawane jest również niedożywionym maluchom mleko w proszku. W Sudanie natomiast siostry salezjanki jeżdżą do obozów uchodźców i rozdają je matkom oczekującym wraz z dziećmi na przesiedlenie do Sudanu Południowego.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja organizuje m.in. wysyłanie do pracy na misjach polskich lekarzy i pielęgniarek oraz wysyłkę leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Prowadzi także wiele akcji np. "Puszka dla Maluszka", "Ołówek dla Afryki" czy "Pomoc dla Afganistanu". 

DEON.PL POLECA

Więcej o działalności Fundacji "Redemptoris Missio" na: www.medicus.amp.edu.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: rekordowa "Puszka dla Maluszka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.