Praga: czescy biskupi modlą się za ofiary strzelaniny w Ostrawie

Praga: czescy biskupi modlą się za ofiary strzelaniny w Ostrawie
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
KAI / pp

O swoich modlitwach za ofiary porannej strzelaniny w szpitalu w Ostrawie zapewnili w mediach czescy biskupi.

Przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej, kard. Dominik Duka OP w swoim wpisie na komunikatorze Twitter zapewnił o modlitwach za ofiary i ich rodziny. „Uczyńmy w naszym społeczeństwie wszystko, co możliwe, aby do takich nieszczęść więcej nie dochodziło. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają a także chronią” – napisał prymas Czech. O swoich modlitwach zapewnił także biskup pilzneński, Tomáš Holub.

Natomiast kuria biskupia diecezji ostrawsko-opawskiej poinformowała, że jutro 11 grudnia o godz. 16.00 w kaplicy ostrawskiego szpitala uniwersyteckiego zostanie odprawiona Msza św. za ofiary, którą odprawi biskup pomocniczy, Martin David.

Poważnie chory ordynariusz, bp František Lobkowicz zapewnił o swej modlitwie za ofiary i ich rodziny. Poinformowano ponadto, że z zespołem kryzysowym współpracuje kapelan szpitala, ks. Václav Tomiczek.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 7 rano w orawskiej dzielnicy Poruba. Niezidentyfikowany wówczas mężczyzna postrzelił w głowę pacjentów znajdujących się w ambulatorium Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie i uciekł z miejsca zdarzenia. Cztery osoby zginęły na miejscu, dwie - chwilę później po ciężkich obrażeniach. Dziesięć osób zostało zranionych. Kilka godzin później znaleziono samochód, z ciałem sprawcy, który popełnił samobójstwo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,83 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Praga: czescy biskupi modlą się za ofiary strzelaniny w Ostrawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.