"Prawo, które stoi wyżej niż prawo stanowione"

KAI / psd

Najważniejszym prawem jest Dekalog - uważa senator Wojciech Skurkiewicz. Polityk PiS odniósł się tym samym do słów marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, który stwierdził dziś w "Gazecie Wyborczej", że dla posła i senatora najważniejszym prawem jest konstytucja. Obaj politycy skomentowali w ten sposób słowa kard. Stanisława Dziwisza o prymacie prawa Bożego nad prawem stanowionym.

- Jest prawo, które stoi wyżej niż prawo stanowione. Pierwszym i nadrzędnym prawem powinny być wartości płynące z Dekalogu. Dla mnie słowa marszałka Borusewicza są niezrozumiałe. Martwi mnie to, że osoby, które walczyły z systemem komunistycznym i korzystały ze wsparcia Kościoła, dzisiaj podważają wartości chrześcijańskie - powiedział senator Skurkiewicz z rozmowie z Radiem Plus Radom.

Polityk PiS popiera również stanowisko Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim. Jej członkowie, czyli wybitni naukowcy, działacze społeczni, profesorowie wyższych uczelni i Polskiej Akademii Nauk uznali, że "tysiące lat chrześcijaństwa wyrosłego z dekalogu oraz z nauczania Chrystusa stwarzają dostatecznie mocne i przekonujące przesłanki, aby opowiedzieć się za wartościami moralnymi pochodzącymi z tych źródeł, a nie po stronie modnego ostatnio światopoglądu materialistycznego".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Prawo, które stoi wyżej niż prawo stanowione"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.