Premier Ukrainy zaprosił papieża Franciszka do swojego kraju

Premier Ukrainy zaprosił papieża Franciszka do swojego kraju
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / pk

Premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas czwartkowej audiencji u papieża Franciszka zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty na Ukrainie, która w tym roku obchodzi 30-lecie niepodległości - poinformował ukraiński rząd.

Szmyhal przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie na Ukrainę w imieniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - czytamy w komunikacie rządowym.

Podczas audiencji rozmawiano m.in. o pomocy humanitarnej, rozwoju dwustronnych stosunków i pandemii Covid-19 - dodano.

Szef ukraińskiego rządu podziękował papieżowi za "ważny wkład w zagwarantowanie stabilności w regionie europejskim oraz za starania Stolicy Apostolskiej na rzecz zakończenia wojny i przywrócenia pokoju na Ukrainie".

Ocenił, że misja papieża "jako obrońcy sprawiedliwości jest niezmiernie istotna w decydującym dla Ukrainy okresie". Wyraził też nadzieję na to, że papieski "moralny i duchowy autorytet będzie w stanie odegrać ważną rolę i pomoże w przywróceniu pokoju na Ukrainie".

W ostatnich latach przedstawiciele Kościoła na Ukrainie wyrażali nadzieję na wizytę Franciszka w ich kraju. Sam Zełenski osobiście zaprosił papieża na Ukrainę podczas ubiegłorocznej audiencji. Zaproszenie wystosował też poprzedni prezydent Petro Poroszenko.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Premier Ukrainy zaprosił papieża Franciszka do swojego kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.