Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem 29 października

Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem 29 października
fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
PAP / ml

Biały Dom poinformował w czwartek, że papież Franciszek spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem w Watykanie 29 października. Tematem rozmów będą m.in. pandemia Covid-19 i walka ze zmianami klimatycznymi.

Jak przekazała w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, do audiencji dojdzie w przeddzień szczytu G20 w Rzymie.

Biden i papież będą rozmawiać na temat "współpracy w wysiłkach opartych na poszanowaniu fundamentalnej godności człowieka, w tym dotyczących zakończenia pandemii Covid-19, walki z kryzysem klimatycznym i opieki nad ubogimi".

Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu objęcia prezydentury przez Bidena. Biden to drugi w historii prezydent USA, który jest katolikiem, choć jego relacje z Kościołem w Stanach Zjednoczonych są skomplikowane. W czerwcu amerykański episkopat - wbrew ostrzeżeniom Watykanu - zagłosował nad stworzeniem dokumentu, który miałby "wyjaśnić", czy katoliccy politycy opowiadający się za prawem do aborcji - tacy jak Biden - powinni przyjmować komunię św.

DEON.PL POLECA


Audiencja w Watykanie będzie pierwszym punktem wizyty prezydenta USA w Europie. 30 i 31 października Biden będzie uczestniczył w rzymskim szczycie przywódców G20, zaś w dniach 1-2 listopada weźmie udział w oenzetowskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, w Szkocji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem 29 października
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.