Prezydent Raul Castro przyjął kard. Stellę

Prezydent Raul Castro przyjął kard. Stellę
(fot. EPA/Alejandro Ernesto )
slo

Zapowiedziana niedawno pielgrzymka Papieża na Kubę była jednym z tematów spotkania prezydenta Raula Castro z przebywającym z kilkudniową wizytą na wyspie kard. Beniaminem Stellą.

Lakoniczny komunikat kubańskich władz informuje, że rozmowy prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa z głową państwa dotyczyły także innych interesujących obydwie strony spraw.

W czasie kilkudniowego pobytu na Kubie watykański hierarcha odwiedził m.in. wschodnią część kraju, w tym Bayamo, narodowe sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia del Cobre i Santiago de Cuba, gdzie spotkał się z duchowieństwem.

Zwieńczeniem wizyty było niedzielne spotkanie z seminarzystami w Hawanie. W wygłoszonym do nich przemówieniu szef dykasterii skupił się na kwestii kapłańskiego powołania oraz związku między duchowością i posługą ewangeliczną. Zwrócił uwagę, że na proces formacyjny w seminarium duchownym składają się cztery etapy. Pierwszy to czas oczyszczenia, który dokonuje się podczas kursu początkowego. Dalej następuje etap dojrzewania do bycia uczniem, który ma miejsce w trakcie zgłębiania zagadnień filozoficznych. Trzecim wymiarem jest pełniejsze odkrywanie duchowości kapłańskiej, do czego służy formacja teologiczna, prowadząca do odkrycia tożsamości posługi ewangelicznej. Ostatnim wreszcie jest etap diakonatu, podczas którego w sposób pełny rozpoczyna się właściwe dla tej misji dopełnienie duchowości i ewangelicznej posługi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Raul Castro przyjął kard. Stellę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.