Proboszcz obiecuje sprzedać swoje Porsche i przeprasza parafian

Proboszcz obiecuje sprzedać swoje Porsche i przeprasza parafian
(fot. shutterstock.com)
diecezja.pl/sz

W ostatnich dniach głośno było o proboszczu z Kasiny Wielkiej, na którego skargę złożyli parafianie. Zarzucali księdzu rozrzutność, a na dowód pokazali zdjęcie Porsche wartego 400 tys. zł.

Media rozpisywały się o zamiłowaniu ks. Wiesława Maciaszka do luksusu. Wszystko za sprawą listu, jaki napisali wierni i upublicznili na stronie parafialnej. Zarzucali w nim, że kapłan korzysta z parafialnych pieniędzy, by żyć w luksusie, a jednocześnie wciąż organizuje zbiórki na potrzeby parafii, często remontując kościół "po kosztach" materiałami gorszej jakości. Mieli dużo uwag również do sposobu w jakim wprowadza on zmiany i duszpasterzuje. Jednak największym zarzutem był niedawny zakup sportowego Porsche Macan, które warte jest 400 tys. zł. Wtedy wierni stracili cierpliwość.

Przez długi czas krakowska kuria milczała na ten temat, ale prawdopodobnie prowadziła w tym czasie rozmowy z oskarżonym przez wiernych kapłanem. Wczoraj ukazało się oficjalne stanowisko kurii i samego zainteresowanego. Oświadczenie zostało opublikowane na stronach archidiecezji krakowskiej:

Poniżej zamieszczamy oświadczenie ks. Wiesława Maciaszka, proboszcza w Kasinie Wielkiej, jakie zostało odczytane przez niego dzisiaj po wieczornej Mszy świętej w kościele parafialnym. W sprawie pozostałych zarzutów, jakie ostatnio pojawiły się pod jego adresem, Kuria Metropolitalna w Krakowie otrzyma pisemne wyjaśnienia samego zainteresowanego i Rady Parafialnej.

Kuria Metropolitalna w Krakowie

Kraków, 8.11.2017

 ***

Kasina Wielka, 8.11.2017

Oświadczenie

W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą mojego samochodu, podjąłem decyzję o jego sprzedaży i przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków na pomoc ubogim, do rozdysponowania przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Jeśli ktoś poczuł się zgorszony, bardzo przepraszam.

Ks. Wiesław Maciaszek, proboszcz

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Proboszcz obiecuje sprzedać swoje Porsche i przeprasza parafian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.