Proboszcz pobił wikarego? Jest reakcja kielckiej kurii

Proboszcz pobił wikarego? Jest reakcja kielckiej kurii
(fot. Karl Fredrickson/unsplash.com)
KAI / ms

Bp Jan Piotrowski podejmie wkrótce decyzję w sprawie konfliktu między proboszczem a wikarym, który zaistniał w parafii Mnichów w diecezji kieleckiej.

Między duchownymi doszło do rękoczynów, interweniowała policja. Od wtorku zgodnie z decyzją bp. Piotrowskiego obecny wikary pełni obowiązki jedynego księdza w parafii.

- Być może jutro lub w najbliższych dniach zapadnie decyzja w sprawie mianowania nowego proboszcza w Mnichowie. Na razie obowiązki pełni wikariusz. Ubolewam, że doszło do takiej niegodnej sytuacji, że księdzu zawiodły nerwy. Jednostkowe przypadki rzutują na wizerunek Kościoła. Musimy tej sytuacji stawić czoła i jak najlepiej ją rozwiązać - mówi ks. Mirosław Cisowski, rzecznik kieleckiej kurii biskupiej.

W niedzielę 24 czerwca proboszcz parafii w Mnichowie pod naciskiem parafian wyprowadził się z plebanii. Domagała się tego grupa osób, która uważa, że pobił wikariusza i że nie był to przypadek jednostkowy.

Będzie szybka reakcja kurii diecezjalnej w Kielcach? Co dalej z proboszczem w Mnichowie http://www.radio.kielce.pl/pl/post-72374

Opublikowany przez Radio Kielce Poniedziałek, 25 czerwca 2018

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że pomiędzy księżmi doszło do nieporozumienia - przyznaje starszy sierżant Katarzyna Pierzchała z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Jak dodaje, wikariusz nie zdecydował się na złożenie jakiegokolwiek zawiadomienia w tej sprawie.

DEON.PL POLECA

Sprawa zbulwersowała i podzieliła parafian. W niedzielę kilkadziesiąt osób zebrało się przed plebanią, domagając się od proboszcza odejścia z parafii. W tym samym miejscu zebrała się również grupa osób, która stanęła po stronie proboszcza. Ten ostatecznie opuścił parafię. Decyzją bp. Jana Piotrowskiego wikary pełni teraz obowiązki jedynego księdza w parafii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Proboszcz pobił wikarego? Jest reakcja kielckiej kurii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.