Proboszcz przelał 2 mln zł z konta parafii na prywatne konto. Decyzja biskupa sandomierskiego

Proboszcz przelał 2 mln zł z konta parafii na prywatne konto. Decyzja biskupa sandomierskiego
Zdj. ilustr. Fot. depositphotos.com
KAI/mk

Bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski, wszczął postępowanie kościelne wobec proboszcza parafii w Domostawie i mianował na jego miejsce administratora. Decyzja biskupa sandomierskiego ma związek z informacjami o przelaniu przez dotychczasowego proboszcza 2 mln zł z konta parafii na prywatne konto księdza.

- Po ukazaniu się w mediach społecznościowych informacji, że proboszcz parafii Domostawa przelał na swoje prywatne konto 2 mln zł z konta parafialnego biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wszczął 16 sierpnia kościelne postępowanie sprawdzające - informuje KAI. W sprawie przelanych 5 lipca br. pieniędzy na swoje prywatne konto przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski redakcja KAI otrzymała Komunikat Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

„W związku z informacją o przelewie pieniędzy z konta parafii w Domostawie na prywatne konto Księdza Proboszcza, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że zaraz po otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz przeprowadził w dniu dzisiejszym [16 sierpnia br. – przyp. red.] rozmowę z Księdzem Proboszczem, który wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości” – pisze ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Oświadczenie kończy się informacją, że ordynariusz wszczął kościelne postępowanie sprawdzające i mianował administratora parafii oraz, że jednocześnie zostały powiadomione organy ścigania. Dotychczasowy proboszcz parafii przeszedł na emeryturę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Proboszcz przelał 2 mln zł z konta parafii na prywatne konto. Decyzja biskupa sandomierskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.