Profanacja w kaplicy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Mężczyzna zniszczył m.in. Biblię i zdjęcie Jana Pawła II

Profanacja w kaplicy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Mężczyzna zniszczył m.in. Biblię i zdjęcie Jana Pawła II
fot. Markus Mainka / Depositphotos
PAP / pk

Policjanci z Gdańska zatrzymali 27-letniego obywatela Białorusi, który zniszczył wyposażenie kaplicy znajdującej się na lotnisku. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia i znieważania przedmiotów czci religijnej oraz obrazy uczuć religijnych.

- Policjanci ustalili, że obywatel Białorusi wszedł do kaplicy i zaczął przewracać oraz rzucać elementami jej wyposażenia, a następnie wyrwał kartki z biblii - podała w piątek oficer prasowa KMP w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska.

DEON.PL POLECA
Dodała, że do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w kaplicy na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku im. Lecha Wałęsy. - Przez działanie mężczyzny został uszkodzony m.in. fotel papieski, roll up z wizerunkiem Jana Pawła II, drewniany ołtarz, stojak na ulotki oraz drewniana podłoga. Starty zostały wycenione na 35 tys. zł - zaznaczyła funkcjonariuszka.

27-letniego obywatela Białorusi najpierw ujęli pracownicy Służby Ochrony Lotniska, po czym przekazali go policjantom. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Noc spędził w policyjnym areszcie. - Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty uszkodzenia i znieważania przedmiotów czci religijnej oraz obrazy uczuć religijnych - oznajmiła Ciska.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia. Za obrazę uczuć religijnych oraz znieważania przedmiotów czci religijnej grozi do 2 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że sprawa miała charakter chuligański.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Profanacja w kaplicy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Mężczyzna zniszczył m.in. Biblię i zdjęcie Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.