Profanacja w katedrze: podeptali krzyż i wlali alkohol do kropielnicy

Profanacja w katedrze: podeptali krzyż i wlali alkohol do kropielnicy
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
"Gość Niedzielny" / ml

"Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią" - powiedział proboszcz.

Elbląski "Gość Niedzielny" opisał sytuację do której doszło 3 maja w katedrze św. Jana Ewangelisty. Nieznani sprawcy podeptali krzyż oraz nalali alkoholu do kropielnicy.

"W godzinach popołudniowych w kruchcie przy wejściu znaleźliśmy zniszczony i podeptany krzyż, a do kropielnicy wlana została jakaś silnie pachnąca ciecz, najprawdopodobniej alkohol" - opowiada ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii.

Duchowny ocenił, że trudno zgadnąć, co kierowało sprawcą lub sprawcami zdarzenia: "Nie wiemy także, co kierowało takimi ludźmi. Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią" - dodaje proboszcz.

Przez cały kolejny dzień w kościele odbywały się nabożeństwa przebłagalne za sprofanowanie krzyża.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk
14,94 zł
24,90 zł

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Profanacja w katedrze: podeptali krzyż i wlali alkohol do kropielnicy
Komentarze (12)
8 maja 2019, 03:32
zlapac goofniarzy i przykladnie ukarac nie jestem religijny ,niemniej takie profanacje i ataki na jakikolwiek kosciol powinny byc surowo karane nie pamietam takich prymitywnych atakow na kosciol w latach 80 tych czy 90 tych ,  to jakis idiotyzm ostatnich lat ,  czy ludzie bardziej glupieja , czy Polska idzie w slady zachodu gdzie kosciol i wiara sa osmieszane ?
M
Maciej
7 maja 2019, 23:14
Profanacja? A cóż to takiego? W jezuickim słowniku takiego słowa przecież nie ma.
WDR .
WDR .
7 maja 2019, 22:54
Bojówki Donalda w akcji...
M
Mieszko
7 maja 2019, 18:27
Jednym z winowajców tego zdarzenia jest ksiądz Kazimierz Sowa, który bił brawo po wystąpieniu Jadżewskiego dnia 3 maja.
RC
Robert C
7 maja 2019, 16:48
Musimy jednak zachować spokój i być przygotowani na to, że to dopiero początek. Będzie coraz ostrzej, słowem i czynem... 
IC
Iwona czaplicka
7 maja 2019, 17:30
Bedzie. Kosciol jest powszechnie nielubiany. Ot, malolaty sie zabawily. Tak jak dawniej, zamiast komendy MO wybrali za cel kosciol.
IC
Iwona czaplicka
7 maja 2019, 17:35
Wandalizm jest wandalizmem, oczywiscie nie  popieram. Ale mlodzi glupi szukaja pretekstu. Kosciol jest symbolem pedofili, bogactwa (niezasluzonego), nierobstwa, wladzuni. Nic dziwnego ze jest latwym celem.
RC
Robert C
7 maja 2019, 18:02
Kościół jest łatwym celem, ale z powodów zupełnie innych... Nie jest symbolem, tylko robi się wszystko żeby był. Wielu to kupi, ci którzy zrobią to z radością i ci nieodporni na propagandę.
RC
Robert C
7 maja 2019, 18:03
Powszechnie w Twoim środowisku. 
IC
Iwona czaplicka
7 maja 2019, 20:02
A jest inna grupa zawodowa czy inna, ktora ma sluzbe, palace, luksusowe samochody? Nie pracujac, nie wytwarzajac zadnego dochodu? Jest inna grupa nie placaca skladek ZUS? Podatkow-nawet  jezeli prowadzi dzialalnosc gospodarcza? Inna grupa systemowo chroniona przed odpowidzialnoscia prawna?
Rafał Szewczyk
Rafał Szewczyk
7 maja 2019, 22:46
Nauczyciele;) A tak na serio, to doucz się odnośnie opodatkowania KK w Polsce, bo takimi gimboateistycznymi wrzutkami to możesz straszyć dzieci na przystanku autobusowym na wiosce albo podjarać Biedronia.
Rafał Szewczyk
Rafał Szewczyk
7 maja 2019, 22:49
Niechby tak się zabawiły w twoim domu, to inaczej byś śpiewała. Żenujące komantarze zostaw sobie na spotkania rodzinne z okazji halloween

Skomentuj artykuł

Profanacja w katedrze: podeptali krzyż i wlali alkohol do kropielnicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.