Wynagradzająca Koronka do Bożego Miłosierdzia za profanację wizerunku Matki Bożej

Wynagradzająca Koronka do Bożego Miłosierdzia za profanację wizerunku Matki Bożej
(fot. shutterstock,com)
1 rok temu
KAI / sz

Do modlitwy wynagradzającej za profanację wizerunku Matki Bożej włączyły się we wtorek w Godzinie Miłosierdzia wszystkie wspólnoty zakonne zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski. Modlono się także w kaplicy warszawskiego klasztoru, gdzie minionej nocy rozwieszono plakaty Matki Bożej z tęczową aureolą.

 

"W związku z obklejeniem klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej plakatami profanującymi wizerunek Matki Bożej, we wszystkich klasztorach Zgromadzenia odbędzie się modlitwa wynagradzająca, która zanoszona będzie w sposób szczególny 7 maja o godzinie 15.00, w czasie Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego" - napisały rano siostry Matki Bożej Miłosierdzia na stronie internetowej swojego zgromadzenia.

Klasztor przy ul. Żytniej jest miejscem szczególnego kultu Miłosierdzia Bożego. To tutaj 1 sierpnia 1925 roku życie zakonne rozpoczęła św. siostra Faustyna Kowalska. Z tego powodu pobliska świątynia ustanowiona została w 2017 roku sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wynagradzająca Koronka do Bożego Miłosierdzia za profanację wizerunku Matki Bożej
Komentarze (4)
Anna Żebrowska
8 maja 2019, 14:23
Trochę dziwna ta modlitwa, ale mimo wszystko bardziej przystoi katolikom niż szczucie policją o 6 rano. Cóż odważna i sprawna akcja - 6 policjantów na jedną kobietę! Pogratulować. I jeszcze te słowa ministra: "Żadne BAJANIE O WOLNOŚCIi i „tolerancji” nikomu nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących".  To w Polsce wolność jest BUJDĄ? Powyższa akcja pokazuje, że chyba tak.
KN
Krzysiek Niepiekło
7 maja 2019, 22:00
No ale koronka do miłosierdzia Bożego, to jest modlitwa przebłagalna za grzechy, a nie modlitwa wynagradzająca. Dla mnie w ogóle pomysł żeby Bogu coś wynagradzać, to jest dośc dziwny pomysł. Więc może lepiej spróbujmy Boga przebłagać za grzech.
WK
Włodek Kizub
8 maja 2019, 07:59
''Przebłagać'' za czyj i jaki grzech? ''Dla mnie w ogóle pomysł żeby Bogu coś wynagradzać, to jest dośc dziwny pomysł'' A OFIAROWYWAĆ BOBU JEGO JEDNORODZONEGO SYNA, KTÓREGO SAM BÓG OFIAROWAŁ ZA GRZECHY ŚWIATA TO JES NORNALNE? Jak człowiek może coś takiego zrobić, jeśli to właśnie Bóg ofiarował swojego Syna za grzechy świata. "Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i świata całego" Jak myślisz kto objawił się s. Faustynie i dlaczego podał do odmawiania takie słowa ( cyt. wyżej)?
KN
Krzysiek Niepiekło
8 maja 2019, 13:27
Właśnie po to, zebyśmy Bogu przestali wynagradzać, ale zaczęli go przebłagiwać za grzechy.

Skomentuj artykuł

Wynagradzająca Koronka do Bożego Miłosierdzia za profanację wizerunku Matki Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.