Prowincjał redemptorystów: będę rozmawiał z o. Rydzykiem

Prowincjał redemptorystów: będę rozmawiał z o. Rydzykiem
(fot. PAP/Tytus Żmijewski)
KAI / ml

Wiem, że sprawa jest pilna, podejmujemy ją. Będę z nim rozmawiał - powiedział KAI przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR, komentując wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka na temat przestępstw pedofilii dokonywanych przez osoby duchowne.

Dyrektor Radia Maryja podczas 29. urodzin rozgłośni bagatelizował winę duchownych w odniesieniu do takich przestępstw a bp. Edwarda Janiaka odsuniętego od kierowania diecezją kaliską za tuszowanie pedofilii nazwał "współczesnym męczennikiem".

- Proszę nam zostawić trochę czasu. Wiem, że sprawa jest pilna, ale podejmujemy ją. Nie zostawiamy jej. Będę z nim rozmawiał - zapewnił w rozmowie z KAI o. Janusz Sok, informując, że przeprowadzi rozmowę z o. Tadeuszem Rydzykiem.

Wcześniej w poniedziałek w przesłanym KAI oświadczeniu rzecznik Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz CssR stwierdził, że wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka była komentarzem do obecnej sytuacji medialnej. „Ojciec Dyrektor nie komentował decyzji Kościoła dotyczącej ks. biskupa Janiaka” – napisał o. Mazurkiewicz.

DEON.PL POLECA

Na pytanie KAI, czy dyrektor Radia Maryja zostanie w jakikolwiek sposób upomniany za swoje wystąpienie, odpowiedział: "Sytuacja jest dalej wyjaśniana w rozmowie. Przełożeni są w kontakcie z o. Tadeuszem Rydzykiem i w zależności od rozmów będą podejmowane dalsze kroki. Ojciec Rydzyk nie był proszony o pisemne wyjaśnienie" - dodał o. Mazurkiewicz.

Rzecznik polskich redemptorystów zgodził się, że słowami toruńskiego redemptorysty oburzone mogą być zwłaszcza osoby pokrzywdzone w wyniku molestowania seksualnego przez osoby duchowne. - Zdajemy sobie z tego sprawę. W najbliższych dniach sprawa zostanie wyjaśniona - poinformował o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Prowincjał redemptorystów: będę rozmawiał z o. Rydzykiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.