Prymas Anglii: Potrzeba zmiany ws. rozwodników

Prymas Anglii: Potrzeba zmiany ws. rozwodników
(fot. wikipedia.org)
KAI / mc

Synod Biskupów na temat rodziny powinien rozważyć możliwość zmiany podejścia duszpasterskiego do katolików rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach. Takie oczekiwania wyraził prymas Anglii i przewodniczący Konferencji Biskupów Anglii i Walii kard. Vincent Nichols na konferencji prasowej w Londynie 22 września. Dodał, że w tym kontekście należy się też zastanowić nad rozumieniem istoty nawrócenia.

Jednym z głównych wyzwań dla Synodu Biskupów będzie odpowiedź na pytanie o znalezienie przestrzeni duszpasterskiej dla osób rozwiedzionych, które zawarły nowe związki - oświadczył arcybiskup Westminsteru. Jednocześnie podkreślił, że dopuszczeniu do Komunii Świętej zawsze musi towarzyszyć zmiana życia. Zaznaczył, że "jednym z naszych wielkich problemów, bez wątpienia, jest to, aby zobaczyć, jak rozumieją nawrócenie osoby, które doświadczyły rozpadu małżeństwa i znalazły nowego partnera". "Osoby rozwiedzione nie są oddzielną kategorią w Kościele, dla których szuka się systemowych rozwiązań, ale są to osoby w pielgrzymce wiary, jak my wszyscy" - dodał purpurat angielski.
W drugiej części konferencji przedstawiono dokument, podsumowujący ankiety przedsynodalne. W wielu diecezjach jako główny problem pojawiła się kwestia rozpadu małżeństwa i rozwodów oraz wpływu tych czynników na wychowanie w wierze dzieci - powiedział prymas Anglii. Według niego "z ankiet wynika, że w praktyce nikt nie sprzeciwia się ideałowi małżeństwa, ale wielu katolikom przeszkadza legalistyczne podejście Kościoła do tych, którzy nie mogą żyć według standardów".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prymas Anglii: Potrzeba zmiany ws. rozwodników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.