Prymas do młodych: potrzebujecie Chrystusa, a On potrzebuje was

Prymas do młodych: potrzebujecie Chrystusa, a On potrzebuje was
(fot. episkopat.pl)
KAI / ml

„Chrystus was potrzebuje, a wy potrzebujecie Chrystusa. Młodzi potrzebują Ciebie Jezu, Królu Wszechświata, aby wiedzieli, że są wolni, prawdziwie wolni i zakochali się w tej wolności, którą im dajesz” – mówił w niedzielę do młodych z KSM Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński przewodniczył w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie Mszy św. z udziałem członków reaktywowanego przed dwoma laty w archidiecezji gnieźnieńskiej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W homilii, nawiązując do obchodzonej w ostatnią niedzielę roku liturgicznego i duszpasterskiego uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata powtórzył za papieżem Franciszkiem, że Jego zwycięstwo jeszcze nie w pełni się dokonało, a świadczy o tym fakt, iż świat wciąż pełen jest wojen, wyzysku i ludzi cierpiących, którzy sobie nie przebaczają.

„To przede wszystkim w tych sytuacjach na ustach chrześcijanina musi się pojawić wezwanie: przyjdź królestwo Twoje” – powtórzył za papieżem Franciszkiem abp Polak dodając, że znaczy ono tyle, co powiedzieć „potrzebujemy Ciebie Chrystusie”.

„Potrzebują dziś Ciebie, Jezu, Królu Wszechświata ludzie młodzi. Potrzebują Ciebie, aby odkrywali, że w tym świecie nie są jakimś towarem na licytacji, żeby nie dali się kupić, nie dali się zwieść, nie pozwolili się zniewolić kolonizacjom ideologicznym, nie stali się niewolnikami, nie stali się uzależnionymi, tymi, którym nie powiodło się w życiu”

– mówił za papieżem Prymas.

„Potrzebują Ciebie – kontynuował – aby wiedzieli, że są wolni, prawdziwie wolni i zakochali się w tej wolności, którą Ty im dajesz”.

„Potrzebują Ciebie Królu Wszechświata, aby mieli dziś odwagę mówić i świadczyć o Tobie wobec swych rówieśników” – podkreślił abp Polak dodając na koniec, że KSM jest takim miejscem, jest szansą dla młodych, by odkryć chrześcijańskie powołanie, piękno przyjaźni z Jezusem i swoje własne miejsce w Kościele.

Mszę św. wspólnie z abp. Polakiem celebrował m.in. diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Orzechowski. Podczas Eucharystii nowi członkowie KSM złożyli na ręce Prymasa Polski uroczyste przyrzeczenie.

KSM Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaczęło działać w 1991 roku i było drugim w Polsce po erygowanym wcześniej w archidiecezji krakowskiej. Z czasem, w miarę upływu lat, wraz z malejącą liczbą członków, działalność organizacji zaczęła zamierać. Dwa lata temu, właśnie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, z błogosławieństwem Prymasa Polski organizacja reaktywowała działalność. Była to oddolna inicjatywa samych młodych. Pomysł wyszedł od wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i był jednym z owoców tego spotkania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prymas do młodych: potrzebujecie Chrystusa, a On potrzebuje was
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.