Prymas Irlandii: jesteśmy świadomi napięć i konfliktów

Prymas Irlandii: jesteśmy świadomi napięć i konfliktów
(fot. youtube.com)
KAI / ml

"Jesteśmy świadomi napięć i konfliktów, które dręczą naszą wspólnotę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą one burzyć harmonię, że wilki czasami atakują stado i że to na nas spoczywa ciężar odpowiedzialności za opiekę nad nim" - powiedział prymas Irlandii podczas Mszy na rozpoczęcie wizyty ad limina w Watykanie.

Abp Eamon Martin dodał, że w niesieniu tego ciężaru biskupi nie są sami, bo jest z nimi Pan, który powołał ich, tak jak kiedyś powołał Piotra.
Arcybiskup Armagh zachęcił biskupów wszystkich irlandzkich diecezji do modlitwy szczególnie za kapłanów. "Wszyscy towarzyszymy im w ich posługiwaniu i w ich codzienności. Wiemy o tym, że ich liczba ciągle spada i pracy przybywa, a sprawy duszpasterskie stają się coraz trudniejsze" - mówił prymas Irlandii.
Wizyta irlandzkiego episkopatu ad limina rozpoczęła się w niedzielę 15 stycznia i potrwa 10 dni. W tym czasie biskupi będą odwiedzać watykańskie dykasterie, aby omówić sprawy związane z życiem i funkcjonowaniem swoich wspólnot. W piątek 20 stycznia zostaną przyjęci na audiencji przez papieża.
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prymas Irlandii: jesteśmy świadomi napięć i konfliktów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.