Prymas Polak o swoich kontaktach z ruchami pro-life i legalizacji ustawy aborcyjnej

Prymas Polak o swoich kontaktach z ruchami pro-life i legalizacji ustawy aborcyjnej
(fot. Mazur / episkopat.pl)
"W drodze" / ml

Arcybiskup gnieźnieński w rozmowie z miesięcznikiem “W drodze" odniósł się do legalizacji ustawy aborcyjnej. Poruszył także temat organizacji pro-life.

Hierarcha został zapytany o przykład Irlandii, gdzie przed kilku laty doszło do zalegalizowania małżeństw tej samej płci oraz liberalizacji ustawy aborcyjnej. Czy w Polsce dojdzie do podobnych zmian? - pytają dziennikarze “W drodze".

DEON.PL POLECA
“Nie czuję się upoważniony, by przewidywać przyszłość. Kościół musi odpowiadać na bieżące wyzwania i próbować im sprostać" - odpowiedział abp Polak.

Odniósł się także do własnych kontaktów z ruchami pro-life: “Na razie nie znajduję jednego głosu z grupami pro-life, które przekonują mnie, że jestem w błędzie, i że to właśnie milczenie Kościoła spowodowało zliberalizowanie ustawy w wielu państwach. Dostaję w tej sprawie dużo listów w dość ostrym tonie, nie będę ich jednak teraz cytował, bo nie wypada".

W rozmowie z dziennikarzami prymas odniósł się również do związków między polityką a Kościołem: “Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to związek, który nie służy Kościołowi i powoduje osłabienie wolności głoszenia, wikłając Kościół w doraźne układy".

Więcej o tym temacie znajdziesz TUTAJ >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Prymas Polak o swoich kontaktach z ruchami pro-life i legalizacji ustawy aborcyjnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.