Prymas Polski: budujmy cywilizację miłości

Prymas Polski: budujmy cywilizację miłości
8 lat temu
prymaspolski.pl

"Ten, który miał być przegrany, okazał się zwycięzcą, zwyciężył śmierć i nam wszystkim otworzył drogę do nowego życia" - podkreśla w słowie życzeń na Wielkanoc 2013 prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Metropolita gnieźnieński przypomina, że to, co dla świadków śmierci Jezusa było po ludzku porażką, w ostateczności okazało się zwycięstwem, a nam dało nadzieję na zmartwychwstanie. Wydarzenia zbawcze - mówi dalej prymas - powinny być dla nas zachętą do refleksji, wejrzenia w głąb siebie i zrewidowania naszych postaw.

"Jesteśmy powołani, aby w duchu wiary, zwłaszcza w Roku Wiary, budować cywilizację miłości, powstawać z naszych słabości, z naszych grzechów, z naszej opieszałości, naszej obojętności na tak ważne problemy ludzkie, które wokół nas się dzieją. Jestem przekonany, że tak usposobieni i nacechowani ładunkiem treści Zmartwychwstania Pańskiego, potrafimy zmierzyć się z wyzwaniami codzienności" - mówi prymas.

Zachęca również do zwyciężania zła dobrem w najbliższym otoczeniu tak, aby w naszej Ojczyźnie: "swawola nie zajmowała miejsca wolności, do której wyzwolił nas Chrystus, ale by nas usposabiało do rozumnego korzystania z wolności na rzecz budowania cywilizacji miłości. Na koniec prymas Polski życzy, aby Święta Wielkanocne były radosne, pełne nadziei i rodzinnego ciepła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prymas Polski: budujmy cywilizację miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.