Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców [TRANSMISJA LIVE]

Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców [TRANSMISJA LIVE]
(fot. Tomasz Koryszko/KUL)
ed/ ml/ polonia.tvp.pl

Arcybiskup Wojciech Polak odprawi dzisiaj Mszę w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Prymas posłuży się formularzem mszy za uchodźców i wygnańców. Dzięki TVP Polonia możemy oglądać transmisję z tej Eucharystii na żywo.

Msza rozpocznie się o godzinie 13.00. TUTAJ znajdziecie transmisję >>

Wcześniej abp Polak wyraził pozytywną opinię o pomyśle organizowania Mszy odprawianej według specjalnego formularza:

«Kościół proponuje nam formularz Mszy św. za uchodźców i wygnańców. Przywołuje on słowa szczególnej i niezwykle wymownej modlitwy: "Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swej pomocy (…) nam daj serca czułe na potrzeby ubogich i przybyszów".

Serdecznie zachęcam, abyśmy w naszych parafiach posługiwali się tym formularzem, zwłaszcza w te dni, w których Kościół modli się za tych, którzy uciekając przed wojną i prześladowaniem musieli opuścić swoją Ojczyznę, swój dom i za tych, którzy w drodze do lepszego świata stracili życie».

Cały Kościół modli się za uchodźców i imigrantów

Wprowadzenie idei odprawienia Mszy świętej według specjalnego formularza rozpoczęła Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Dzisiaj moim największym marzeniem jest dotarcie do wszystkich parafii z prośbą o odprawienie tej Mszy. I wiem, że jest to możliwe.

Skoro wysłałam konwój do Sarajewa nie mając nic, to teraz "mając" Deon i wielu ludzi dobrej woli wokół, jestem pewna, że to się uda - mówi pomysłodawczyni.

Udało się. Dzisiaj cały Kościół w Polsce aktywnie włącza się w obchody 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Więcej przeczytacie tutaj >>

*  *  *

14 stycznia 2018 roku, dzisiaj, obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich do księży.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców [TRANSMISJA LIVE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.