Prymas Polski udzielił dyspensy na Sylwestra

Prymas Polski udzielił dyspensy na Sylwestra
Prymas Polski abp Józef Kowalczyk (fot. prymaspolski.pl)
10 lat temu
KAI / drr

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw na piątek, 31 grudnia br. Dyspensa dotyczy wiernych z archidiecezji gnieźnieńskiej oraz wszystkich przebywających tego dnia na jej terenie.

Poniżej pełna treść dekretu Arcybiskupa Gnieźnieńskiego:

"W bieżącym roku ostatni dzień roku Pańskiego 2010 przypada w piątek, który to dzień zgodnie z obowiązującymi przepisami Kościoła posiada charakter pokutny (cfr. kan. 1250 i 1251 KPK).

Dzień ten obchodzony jest uroczyście i dlatego kierując się dobrem duchowym Wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Duszpasterzy na mocy kan. 87 § 1 KPK, udzielam wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji (cfr. kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 grudnia br., wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencji Ojca Świętego i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prymas Polski udzielił dyspensy na Sylwestra
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.