Prymas Polski zachęca do wsparcia akcji "Tornister pełen uśmiechów"

Prymas Polski zachęca do wsparcia akcji "Tornister pełen uśmiechów"
(fot. shutterstok.com)
KAI/ ed

Prymas Polski abp Wojciech Polak zachęca do włączenia się w organizowaną przez Caritas Polska akcję pakowania wyprawek szkolnych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

"Niech każdy tornister będzie pełen przyborów, a buzie dzieci pełne uśmiechu" - podkreślił. Kampanię pobłogosławił również papież Franciszek. Wspiera ją wielu znanych Polaków z parą prezydencką na czele. W tym roku finał "Tornistra" odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu.

Caritas pomaga uchodźcom w Jordanii >>

"Tornister pełen uśmiechów" to sztandarowa akcja Caritas Polska odbywająca się od 2009 roku. W tym roku - jak czytamy na stronie organizacji - wyprawki szkolne trafią do 50 tysięcy uczniów, którzy już niebawem rozpoczną nowy rok szkolny.

DEON.PL POLECA

Niech wszystkie dzieci idą z radością do szkoły

"Zachęcam do wsparcia akcji Caritas. Niech wszystkie dzieci idą do szkoły z radością. Niech w tornistrach i plecakach, które spakować pomożemy, obok zeszytów, piórników i innych przyborów, znajdą wiarę w siebie i swoje umiejętności. Niech to będzie nasz mały wkład i inwestycja w przyszłość naszej Ojczyzny" - mówi prymas Polski abp Wojciech Polak i zapewniając, że również dołączy do akcji.

W akcję włączyć się można na kilka sposobów. Pierwszy - jeśli parafia uczestniczy w kampanii należy zgłosić się po plecak, a później go wyposażyć i zwrócić parafii, tak, by mogła go przekazać konkretnemu dziecku. Drugi sposób to zrobić przelew na konto Caritas lub wysłać sms o treści TORNISTER pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT). I wreszcie trzeci sposób, można spakować plecak wirtualnie, czyli wejść na stronę Caritas, wybrać kwotę 20, 40, 100 zł lub inną i zrobić przelew.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prymas Polski zachęca do wsparcia akcji "Tornister pełen uśmiechów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.