Przedstawiciel Watykanu zaniepokojony sytuacją Franciszka. "Nie ma wyraźnej poprawy"

W Watykanie panuje spokój i jest nadzieja mimo wszystko - tak nastrój w 18. dniu pobytu papieża Franciszka w szpitalu opisał w rozmowie z PAP jeden z tamtejszych hierarchów.
- Czekamy i mamy nadzieję, nadzieję mimo wszystko. Jesteśmy pogodzeni z trudną sytuacją, ale nadzieja jest zawsze - powiedział rozmówca PAP, przekazując nieoficjalnie informacje o tym, jak w Watykanie ocenia się długą hospitalizację papieża z powodu obustronnego zapalenia płuc.
Niepokój z powodu długiego pobytu papieża w szpitalu
- Zaniepokojenie może budzić fakt, że jest to trzeci tydzień hospitalizacji i nie ma wyraźnej poprawy - zauważył przedstawiciel Watykanu.
Papież został przyjęty do Polikliniki Gemelli 14 lutego z diagnozą ostrego zapalenia oskrzeli. Następnie stwierdzono obustronne zapalenie płuc. W ciągu niespełna tygodnia miał dwa kryzysy oddechowe.
Jaki jest stan zdrowia papieża Franciszka?
Stan papieża Franciszka jest stabilny, a w przebiegu obustronnego zapalenia płuc notuje się naturalną ewolucję - przekazano w poniedziałek dziennikarzom w Watykanie.
W 18. dniu pobytu papieża w rzymskiej Poliklinice Gemelli źródła watykańskie poinformowały, że papież po śniadaniu kontynuował terapię tlenową i nie potrzebuje mechanicznej wentylacji.
Franciszek nie prędko wróci do Watykanu
Sytuację określa się jako stabilną, a źródła odnotowały, że lekarze, mówiąc o przebiegu obustronnego zapalenia płuc, oceniają, iż jest "naturalna ewolucja w przypadku osoby poddanej terapii".
Jak zaznaczono, zagrożenie nie minęło i na razie nie ma planów dotyczących powrotu Franciszka do Domu świętej Marty w Watykanie.
O godz. 21 modlitwę o zdrowie papieża poprowadzi na placu Świętego Piotra prefekt Dykasterii ds. Biskupów kardynał Robert Francis Prevost.
Źródło: PAP / tk
Skomentuj artykuł