Przedstawiciele chrześcijańskiej organizacji krytykują decyzję Donalda Trumpa

Przedstawiciele chrześcijańskiej organizacji krytykują decyzję Donalda Trumpa
(fot. Joseph Sohm / shutterstock.com)
ICN / as

Pax Christi to katolicki międzynarodowy ruch działający na rzecz pokoju. W ostatnim czasie przedstawieciele amerykańskiej gałęzi organizacji wydali oświadczenie dotyczące opuszczenia Stanów Zjednoczonych z porozumienia z Iranem, które zadeklarował Donald Trump.

"Pax Christi USA potępia decyzję prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem" - mówi ruch pokojowy w wydanym przez siebie oświadczeniu.

DEON.PL POLECA

Czym jest organizacja Pax Christi? >>

Do tej pory porozumienie było skuteczne. W zamian za zdemontowanie programu nuklearnego, zostały zniesione sankcje nałożone na Iran, co dało krajowi nowe możliwości ekonomiczne. "Z tej decyzji mogą wyniknąć poważne konsekwencje, takie jak przywrócenie programu nuklearnego czy nawet wojna" - czytamy w wypowiedzi Pax Christi USA.

Ruch pokojowy określa tę decyzję jako krótkowzroczną. "Ruch Donalda Trumpa jest brutalnym zburzeniem dyplomatycznego rozwiązania, które dążyło do zagwarantowania pokoju i sprawiedliwości" - mówi oświadczenie wydane przez Pax Christi USA. Eksperci twierdzą, że wycofanie się Stanów Zjednoczonych z porozumienia jest powolną, ale pewną dezintegracją procesu dyplomatycznego z innymi światowymi przywódcami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przedstawiciele chrześcijańskiej organizacji krytykują decyzję Donalda Trumpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.