Przemyśl: w Boże Ciało wspólna procesja grekokatolików i łacinników

Przemyśl: w Boże Ciało wspólna procesja grekokatolików i łacinników
(fot. Wikimedia Commons)
KAI / sz

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, w Przemyślu w Boże Ciało odbywa się tylko jedna procesja eucharystyczna. Jeden z ołtarzy znajduje się przy archikatedrze greckokatolickiej.

 

Kościół greckokatolicki wprawdzie nie obchodzi uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa, ale w Przemyślu duchowni i niektórzy wierni uczestniczą w procesji Bożego Ciała razem z rzymokatolikami. Podobnie jest w styczniu, kiedy w obchodach wschodniej uroczystości Objawienia Pańskiego, zwanej Jordanem, uczestniczą przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego.

Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 9.00 przy archikatedrze łacińskiej pod przewodnictwem abp. Adama Szala. Po Eucharystii wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy będzie umieszczony przy archikatedrze greckokatolickiej. Tam Ewangelię i modlitwy odczytają księża obrządku wschodniego, a dzieci z tej wspólnoty będą sypać kwiaty.

Drugi ołtarz stanie w Rynku, gdzie abp Szal wygłosi kazanie. Następnie wierni przejdą przez Most Orląt Przemyskich do trzeciego ołtarza przy kościele Świętej Trójcy. Ostatni stanie przy kościele pw. św. Józefa - księży salezjanów. Na zakończenie zostanie tam odprawiona Msza św.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przemyśl: w Boże Ciało wspólna procesja grekokatolików i łacinników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.