Przerwijmy błędne koło niedożywienia

Przerwijmy błędne koło niedożywienia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

"Chleb i mózg, edukacja i ubóstwo". Tak brzmi tytuł trwającej od 4 do 6 listopada w Watykanie konferencji interdyscyplinarnej grupy roboczej Papieskiej Akademii Nauk. Uczestnikami są eksperci z dziedzin genetyki roślin, rozwoju mózgu, bezpieczeństwa żywnościowego i oświaty. Konferencję otworzył 4 listopada po południu kard. Peter Turkson, przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax".

Trzeba przerwać błędne koło, jakim są dwie formy niedożywienia: w sensie fizycznym i umysłowym. Nie wystarczają tu same "badania naukowe i rzetelna polityka społeczna celem poprawy na polu oświaty, produkcji i dystrybucji żywności, zrównoważonego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego - mówił pochodzący z Ghany purpurat. - Konieczne jest ponowne odkrycie poczucia chrześcijańskiego humanizmu, opartego na solidarności i braterstwie".

Jak zauważył szef watykańskiej dykasterii sprawiedliwości i pokoju, spotkanie zorganizowane przez Papieską Akademię Nauk ma zwrócić uwagę na związek zachodzący między ubóstwem a brakami w zakresie edukacji i wiedzy. Wyraża też pragnienie zastosowania owoców pracy umysłowej, w tym badań naukowych i nowości technicznych w różnych dziedzinach, do produkcji żywności i walki z ubóstwem. Pokrywa się to w pełni z głównymi tematami katolickiej nauki społecznej, jak prawa i godność człowieka, sprawiedliwość, pokój i dialog - wskazał kard. Turkson.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przerwijmy błędne koło niedożywienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.