Przewodniczący episkopatu Argentyny żąda szacunku dla papieża

Przewodniczący episkopatu Argentyny żąda szacunku dla papieża
Papież Franciszek - fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI / pzk

Przewodniczący Argentyńskiej Konferencji Biskupiej (CEA) bp Oscar Ojea zażądał szacunku dla papieża Franciszka w obliczu „nienadających się do powtórzenia obelg” i kłamstw pod jego adresem. Odniósł się w ten sposób, bez wymieniania go z nazwiska, do licznych wypowiedzi kandydata na prezydenta Javiera Milei, który m.in. określił Ojca Świętego mianem „diabła na Ziemi, który zasiada na tronie domu Bożego” i oskarżył go o „promowanie komunizmu”.

„Papież jest dla nas prorokiem godności człowieka w czasach przemocy i wykluczenia” – stwierdził bp Ojea w wywiadzie ogłoszonym na stronie internetowej CEA. Dodał, że Franciszek „jest też głową państwa, której należy się szczególny szacunek”. Odnosząc się do kampanii przed wyborami prezydenckimi, zapowiedzianymi na 22 października, hierarcha przestrzegł, że „nie da się budować państwa bez dialogu, zniewagami, krzykiem i wykluczaniem”. Wskazał, że „klimat przemocy w wypowiedziach kandydatów nie sprzyja pokojowi społecznemu”.

Przypomnijmy, że 5 września księża z ubogich dzielnic Buenos Aires odprawili Mszę św. wynagradzającą za zniewagi wobec papieża Franciszka, jakich dopuścił się Milei. 53-letni polityk, mający opinię ekscentrycznego anarchokapitalisty, wygrał 13 sierpnia prawybory prezydenckie, zdobywając około 30 proc. głosów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przewodniczący episkopatu Argentyny żąda szacunku dla papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.