Przewodniczący KEP przyjął delegację Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego

Przewodniczący KEP przyjął delegację Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego
(fot. EpiskopatNews)
KAI/ ed

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, przyjął wczoraj przedstawicieli Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego (ChKS), Marka Jurka i Bogusława Kiernickiego.

Liderzy ChKS przedstawili działania, które na forum europejskim i krajowym podejmują na rzecz zasad i wartości cywilizacji chrześcijańskiej. W szczególności mówili o działaniach podejmowanych na rzecz zawarcia Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, a także o integracji aktywnych społecznie środowisk katolickich.

Abp Stanisław Gądecki z zainteresowaniem wysłuchał informacji i zapewnił o poparciu dla wszelkich działań na rzecz praw rodziny - zapewniają w komunikacie przedstawiciele Komitetu.

***

Powstanie Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego ogłoszono 8 grudnia ub. roku podczas VI Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego, odbywającego się w Warszawie.Inicjator Kongresu, poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek w wystąpieniu inicjującym zwracał uwagę na konieczność pracy nad zachowaniem chrześcijańskiego charakteru Europy.

- Polska nie przetrwa jako niepodległe i suwerenne państwo, jeśli Europa będzie odrzucać nasze wartości - dodał.Przykładem takiego odrzucenia - podkreślił - jest genderowa konwencja stambulska, która uderza w fundamenty społeczne. Jurek wezwał polski rząd do jej niezwłocznego wypowiedzenia, a równocześnie zachęcił, by Polska podjęła inicjatywę promocji Konwencji Praw Rodziny, przygotowanej z jego inicjatywy oraz Prawicy Rzeczypospolitej.Zdaniem Jurka potrzebna jest w Polsce "silna, aktywna, odważna opinia chrześcijańska".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przewodniczący KEP przyjął delegację Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.