Przygotowania do ŚDM w Rio odradzają Kościół

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro przemieniają brazylijski Kościół. Peregrynację krzyża i ikony młodych można porównać do tego, co działo się w Polsce podczas peregrynacji kopii obrazu Czarnej Madonny - uważa misyjny biskup w Brazylii Czesław Stanula CSsR.

W Aparecidzie trwa zgromadzenie plenarne tamtejszego episkopatu. Biskupi obradują nad duszpasterstwem biblijnym oraz licznymi kwestiami społecznymi. Przygotowują między innymi oświadczenie episkopatu przed zbliżającymi się wyborami. Jednym z głównych tematów obrad jest też przyszłoroczna wizyta Benedykta XVI. Biskupi są zaskoczeni niespodziewanymi owocami peregrynacji po kraju krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży - mówi bp Stanula.

- W mojej diecezji Itabuna ten krzyż już był. Trwało to jeden dzień - opowiedział Radiu Watykańskiemu misjonarz. - Młodzież się zbierała, były procesje, całonocne czuwanie. Było to naprawdę takie wielkie odnowienie. Ja to nawet porównuje trochę z wędrówką obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przygotowania do ŚDM w Rio odradzają Kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.