Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży
Z. Malczewski TChr / Radio Watykańska / slo

Same Światowe Dni Młodzieży nie wystarczą, by ukształtować i ukierunkować wiarę młodego pokolenia. Inicjatywa ta powinna zostać włączona w zwyczajne, duszpasterstwo. Takiego zdania jest kard. Stanisław Ryłko.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Laikatu (Świeckich) bierze udział w specjalnym spotkaniu, jakie w Brazylii zorganizowano w ramach przygotowań do przyszłorocznych ŚDM w Rio de Janeiro. Kard. Ryłko zaznaczył, że mają one zasadnicze znaczenie dla ewangelizacji. Tym niemniej powinny znajdować kontynuację w działaniach wychowawczych w diecezjach, parafiach, ruchach i wspólnotach kościelnych.

Nad obsługą medialną Światowych Dni Młodzieży obradowali tymczasem przedstawiciele brazylijskich telewizji katolickich. Spotkali się oni 22 listopada w São Paulo z abp. Dimasem Larą Barbosą, który kieruje komisją episkopatu ds. środków przekazu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sześciu katolickich stacji telewizyjnych (TV Século XXI, Rede Vida de Televisão, TV Imaculada Conceição, TV Aparecida, TV Canção Nova i TV Evangelizar), nadających programy, które mają na celu kształtowanie świadomości religijnej brazylijskich telewidzów. Transmitują one także uroczystości liturgiczne i podają ważniejsze wydarzenia z życia Kościoła oraz działalności Ojca Świętego.

Temat spotkania to udział stacji telewizyjnych w Światowym Dniu Młodzieży i skoordynowanie przekazu informacji o tym najważniejszym kościelnym wydarzeniu, jakie odbywać się będzie w lipcu przyszłego roku w Rio de Janeiro.

Dyskutowano także o technicznych możliwościach przejścia na przekaz cyfrowy obrazu telewizyjnego. W dyskusji uczestniczył inż. Olímpio José Franco, przewodniczący stowarzyszenia stacji telewizyjnych (SET).

Aktualnie są już w fazie końcowej prace nad dyrektorium mediów Kościoła w Brazylii, które wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez najbliższe zebranie plenarne episkopatu w Aparecidzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.