Przyszedł, założył fartuch, zrobił kanapki. O tym arcybiskupie mówią: skromny i normalny

Przyszedł, założył fartuch, zrobił kanapki. O tym arcybiskupie mówią: skromny i normalny
Abp Adrian Galbas robi kanapki ze Wspólnotą Dobrego Pasterza. Fot. Facebook / Zupa w Kato
Dziennik Zachodni / Facebook / mł

Abp Adrian Galbas, katowicki koadiutor, spędził popołudnie ze społecznością Wspólnoty Dobrego Pasterza i Zupy w Kato. Wspólnie robili kanapki i rozdawali je później na ulicy. "Poznaliśmy się wczoraj, a wszyscy mieliśmy wrażenie, że znamy się już bardzo długo" - podsumowała akcję wspólnota.

- Chciał nas odwiedzić, zobaczyć na żywo to, o czym opowiadaliśmy. To spotyka się z tym, jakie ma spojrzenie na Kościół - mówiła Wioletta Iwanicka-Richter ze Wspólnoty Dobrego Pasterza i Zupa w Kato "Dziennikowi Zachodniemu".

Abp Galbas w fartuchu. Robił kanapki 

Abp Adrian Galbas spotkał się ze Wspólnotą Dobrego Pasterza w Klubie Wysoki Zamek w Katowicach. Wspólnie przygotowali jedzenie dla potrzebujących. Później, na Placu Przyjaciół z Miszkolca przy ul. Sokolskiej, spotkali się z osobami skupionymi wokół społecznej inicjatywy Zupa w Kato podzielil i się żywnością - pisze "Dziennik Zachodni".

"Wczoraj w Klub Wysoki Zamek przygotowaliśmy posiłek dla naszych przyjaciół. Był z nami ktoś wyjątkowy, a jednocześnie skromny i normalny. Poznaliśmy się wczoraj, a wszyscy mieliśmy wrażenie, że znamy się już bardzo długo. Wszedł skromnie, ubrał fartuch i zaczął przygotowywać z nami kanapki, jak nasz dobry, serdeczny przyjaciel. To był dobry czas" - czytamy na facebookowym profilu Zupy w Kato. 

DEON.PL POLECA

-  Duch i sposób bycia księdza arcybiskupa zrobił na wszystkich wrażenie. W ogóle się nie spinał tym, że idzie na ulicę do ludzi i rozmawia z ubogimi. Jest bardzo otwarty na kontakt z drugim człowiekiem. To dla niego naturalna sytuacja i dla nas też. W tych sprawach rozumiemy się bez słów - mówiła "Dziennikowi" Wioletta Iwanicka-Richter.

Katowicka Wspólnota Dobrego Pasterza obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. W tym czasie grupie udało się otworzyć trzy placówki: Punkt Misyjny Wspólnoty, Klub Wysoki Zamek w Katowicach oraz Dom Życia w Góralach pod Woźnikami Śląskimi.

Źródło: Dziennik Zachodni / Facebook / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś

Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

Ta książka może towarzyszyć Ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne.

Biskup Grzegorz Ryś, jak mało...

Skomentuj artykuł

Przyszedł, założył fartuch, zrobił kanapki. O tym arcybiskupie mówią: skromny i normalny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.