Rada Kapłańska w Sandomierzu zapowiada otoczenie opieką ofiar pedofilii

Rada Kapłańska w Sandomierzu zapowiada otoczenie opieką ofiar pedofilii
(fot. shutterstock.com)
KAI/ ed

- Otoczenie opieką ofiar pedofilii i zapewnienie lepszej prewencji - zapowiedzieli członkowie Rady Kapłańskiej i Księży Dziekanów. Posiedzenie odbyło się 5 czerwca w Sandomierzu.

Głównym tematem zebrania Rady Kapłańskiej i Księży Dziekanów był problem wykorzystywania seksualnego nieletnich ze strony kapłanów oraz osób świeckich zatrudnionych w instytucjach kościelnych. Zgromadzenie postanowiło, że w ciągu najbliższego tygodnia, sprawa ta ma być ponownie poruszona podczas spotkań dekanalnych księży.

Będą one miały na celu uświadomienie wszystkim powagi problemu, otoczenie opieką ofiar i zapewnienie lepszej prewencji. Przy tej okazji odbędą się także nabożeństwa przebłagalne za popełnione grzechy.

Jola Szymańska o tym, co może nam pomóc zrozumieć ofiary pedofilii i obecny kryzys w Kościele [WIDEO] >>

Bp Krzysztof Nitkiewicz zaapelował do uczestników zebrania także o to, aby do posługi w parafiach dopuszczali tylko tych księży, którzy mają wymagany status prawny. Podczas obrad przegłosowano zmiany w statucie funduszu "Wzajemna Pomoc Kapłanów Diecezji Sandomierskiej" i omówiono bieżące wyzwania duszpasterskie. Ks. Jerzy Dąbek, wikariusz generalny, wskazał na potrzebę budowania dobrych relacji z wiernymi świeckimi.

Chodzi nie tylko o traktowanie każdego z należytym szacunkiem ale i o konsultowanie decyzji dotyczących parafii w jak najszerszym gronie. Ks. Marek Kumór przypomniał o zbliżających się Diecezjalnych Dniach Młodych, które odbywać się będą w dniach 7 - 9 czerwca w Klimontowie oraz o obchodach 20. rocznicy pobytu świętego Jana Pawła II w Sandomierzu, które odbędą się w najbliższą niedzielę na Błoniach Sandomierskich.Posiedzeniu Rady Kapłańskiej i Księży Dziekanów przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, uczestniczyli w nim: bp Edward Frankowski, wikariusz generalny i wikariusze biskupi wraz z pracownikami Kurii Diecezjalnej oraz księża stanowiący Radę Kapłańską i księża dziekani.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rada Kapłańska w Sandomierzu zapowiada otoczenie opieką ofiar pedofilii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.