Rada KEP przygotowuje vademecum dotyczące wyborów. "Dla wyborców i kandydujących"

Urna wyborcza. Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

- Chcieliśmy wydobyć z katolickiej nauki społecznej to, jaka powinna być postawa katolika w kontekście nadchodzących wyborów i ogólnie przy każdych wyborach: czym katolik powinien się kierować, czy istnieją i obowiązują go jakieś zasady czy nie- tłumaczy bp Marian Florczyk, przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Społecznych.

Vademecum ma zostać zaprezentowane w najbliższych dniach. Bp Florczyk przypomniał, że podstawowym kryterium, które obowiązuje każdego obywatela, nie tylko katolika, jest kryterium dobra wspólnego. - Tym kryterium na pierwszym miejscu jest poprawna koncepcja godności człowieka - powiedział przewodniczący Rady, dodając, że chodzi tu zarówno o osoby kandydujące jak i wszystkich biorących udział w wyborach.

DEON.PL POLECA

Dokument zostanie przygotowany w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rada KEP przygotowuje vademecum dotyczące wyborów. "Dla wyborców i kandydujących"
Komentarze (3)
NP
~N P
21 września 2023, 09:59
Statystycznie mamy w Polsce 86,7% katolików. Tymczasem 27% uprawnionych chce głosować na antykatolicką Koalicję Obywatelską. Coś tu nie gra. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że taki akt wyborczy jest grzechem.
AS
~A Szczawiński
20 września 2023, 21:34
Rada KEP niech się zajmie mafią lawendową i innymi skandalami, a nie wymyśla sobie problemy. Kościół w takim strasznym kryzysie, a hierarchowie siedzą bezradni - bo nie chcę wierzyć, że już większość z nich sprzeniewierzyła się swojej misji.
WG
~Witold Gedymin
20 września 2023, 21:25
Od 8 lat są dziesiątki społecznych spraw "wołających o pomstę do nieba" o których episkopat milczał i milczy. Brakuje słów aby opisać obłudę i zakłamanie polskich biskupów. Czy jedną z przyczyn małej liczby kandydatów do seminariów i odejścia księży nie jest łamanie sumień zwykłych księży, którzy ze względu na posłuszeństwo wobec przełożonych muszą milczeć?