Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2014

Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2014
7 lat temu
o. Sylwester Cabała CSsR / KAI / slo

"Błogosławieni ubodzy" - pod takim hasłem w środę 9 lipca rozpoczną się kolejne Redemptorystowskie Dni Młodzieży. Tym razem duszpasterstwo młodzieży redemptorystów zaprasza ludzi młodych do Tuchowa w Małopolsce. Zakończenie spotkania w niedzielny poranek 13 lipca.

- Temat tegorocznego spotkania koresponduje z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży - mówi o. Mariusz Simonicz CSsR, duszpasterz akademicki we Wrocławiu i organizator Redemptorystowskich Dni Młodzieży.

Przez kolejne trzy dni przedpołudniowe spotkania poprowadzą zaproszeni goście, którzy przedstawią konkretne wymiary ubóstwa we współczesnym świecie. Ks. Jakub Bartczak, rapujący kapłan z Wrocławia, który sam ma ciekawą historię życia, opowie o tym, jak wyszedł z nędzy duchowej. Będą też siostry marianki, które we Wrocławiu pracują z trudną młodzieżą. Z uczestnikami RDM spotka się również o. Dariusz Pabiś, misjonarz redemptorysta z Patagonii, który ukaże pracę redemptorystów wśród opuszczonych w Ameryce Łacińskiej. Opowie też, jak z tamtej perspektywy wygląda ubóstwo, zwłaszcza dzisiejszej młodzieży.

- Natomiast popołudniami młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach teatralnych, liturgicznych i muzycznych. Będzie też codzienna Eucharystia, konferencje, panele dyskusyjne, a także czas na relaks i integrację - dodaje redemptorysta.

W sobotę 12 lipca o godz. 19.30 odbędzie się otwarty koncert, na którym wystąpi zespół Propaganda Dei. Po koncercie nastąpi podsumowanie RDM, które zakończy uroczysta Msza Święta w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

- Serdecznie zapraszamy ludzi młodych z całej Polski do Tuchowa - zachęca w imieniu duszpasterzy młodzieży o. Simonicz.

Bliższe informacje i zgłoszenia - u o. Łukasza Wójcika pod adresem: o.lukasz.wojcik@gmail.com

Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2014 - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2014
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.