Rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle

KAI / psd

Rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle to nowe wydarzenie, które odbywać się będzie w Krakowie. Organizatorem spotkań jest radio nowohuckie.pl, Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna oraz Krakowska Żegluga Pasażerska. Pierwszym kapitanem rejsu będzie bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP. Wraz z ewangelizatorami będzie można wypłynąć statkiem już 18 lipca.

"Comiesięczne spotkania mają na celu głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie i możliwość decyzji o przyjęciu Go jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Chcemy również w Roku Wiary zastanowić się nad naszą wiarą i swoim miejscem w Kościele" - podkreśla ks. Łukasz Gołaś, pallotyn. "Chcemy budzić naszą wiarę, bez względu jak ona wygląda teraz. Dziś każdy z nas, bez względu kim jest i jaką funkcje pełni - potrzebuje jeszcze raz zatrzymania się i spojrzenia na siebie" - dodaje duchowny.

Pierwszym kapitanem rejsu ewangelizacyjnego będzie bp Grzegorz Ryś. Rejs odbędzie się 18 lipca o godz. 20 na statku Nimfa obok mostu Grunwaldzkiego. W trakcie zaplanowano dzielenie się Ewangelią, dyskusję z członkami pallotyńskiej wspólnoty. Około godz. 22 barka przybije do brzegu i wtedy uczestnicy udadzą się na koncert " Hiob-a" do restauracji barki "Aquarius". Wstęp na koncert jest bezpłatny.

"Jaki związek mają ze sobą klęcznik i ulica? Tylko na pozór może się wydawać, że żaden. Sięgając głębiej w codzienność św. Wincentego Pallottiego widzimy, że są one dwoma punktami, pomiędzy którymi pulsowało jego życie. Te dwie skrajności chciał on ze sobą połączyć. Klęcznik symbolizuje modlitwy, które Święty zanosił do Boga, zaś ulica miejsce głoszenia Boga" - wyjaśniają organizatorzy. "Jako patrona naszych spotkań obieramy św. Wincentego Pallottiego. Niech będzie naszym przewodnikiem po drodze na której możemy spotkać Jezusa" - dodają.

DEON.PL POLECA

Koszt rejsu to 10 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego należy zapisywać się dzwoniąc pod numer +48 (12) 42 20 855 lub wysyłając maila ewangelizacja@nowohuckie.pl. Rejsy ewangelizacyjne będą odbywać się raz w miesiącu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.