Religijne strony FB najbardziej interaktywne

Religijne strony FB najbardziej interaktywne
/www.facebook.com/JesusDaily
KAI / apio

Ewangelizacyjne strony na portalu społecznościowym – „Jesus Daily” oraz poświęcona Pismu Świętemu „The Bible” – w największym stopniu angażują użytkowników Facebooka, wyprzedzając pod względem interaktywności strony poświęcone takim gwiazdom muzyki, jak Lady Gaga czy Justin Bieber, lub słynnym klubom piłkarskim czy też Harry’emu Potterowi. Najnowszy ranking popularności i aktywności stron użytkowników Facebooka podał serwis allfacebook.com, który prezentuje takie zestawienia co tydzień.

Z rankingu wynika, że „Jesus Daily” ma poand 5,6 mln fanów a „The Bible” ponad 7,3 mln. Nie jest to dużo w porównaniu na przykład ze stroną Lady Gagi (ponad 36 mln fanów), jednak to właśnie na chrześcijańskich stronach obserwuje się największą aktywność użytkowników. Ludzie zamieszczają komentarze, wpisują swoje uwagi lub najczęściej modlitwy. W minionym tygodniu na stronie „Jesus Daily” pojawiło się ponad 1,5 mln wpisów, a niewiele mniej na „The Bible”. Dla porównania na stronie Facebooka poświeconej Manchester United zanotowano na przełomie maja i czerwca około pół miliona wpisów.

Na stronie Facebooka „Jesus Daily”, której twórcą jest dyrektor ds. badań medycznych w Physicians Laboratories, Inc. w Kernersville w stanie Karolina Północna, dr Aaron Tabor, przeczytać można, że głównym celem strony jest pomoc w tym, by 50 tys. ludzi przyjęło Jezusa w tym roku. Strona powstała w 2009 roku.

W czołowej dwudziestce rankingu na najbardziej interaktywne strony Facebooka znalazły się jeszcze dwa portale religijne: „Jesus Christ” (8. miejsce – ponad 418 tys. wpisów) oraz „ILoveAllaah.com” (20. miejsce – prawie 271 tys. wpisów).

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Religijne strony FB najbardziej interaktywne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.