Relikwie abp. Felińskiego w Świątyni Opatrzności Bożej

Relikwie abp. Felińskiego w Świątyni Opatrzności Bożej
(fot. wikipedia.org)
Logo źródła: Radio Watykańskie mc

W przypadające dziś liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego relikwie tego warszawskiego metropolity zostały uroczyście wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej. Liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, który powiedział, że wprowadzenie relikwii świętego arcybiskupa ma ukazać, w jaki sposób Bóg w swojej Opatrzności posługuje się ludźmi, ich posłuszeństwem woli Bożej.

- A równocześnie chcemy tu, w tym miejscu, mieć naszego orędownika, który będzie się wstawiał za nami we wszystkich sprawach dotyczących głoszenia Ewangelii, związanych z ojczyzną i miłością do ojczyzny, bo święty ten i w tej kwestii jest przykładem i wzorem. Będzie się wstawiał we wszystkich sprawach, które są uwiarygodnianiem przepowiadanego Słowa poprzez posługę miłości, posługę charytatywną, posługę ludziom potrzebującym - mówił kard. Nycz.
Specjalny list do uczestników uroczystości skierował prezydent Andrzej Duda, który zauważył, że świadectwo jedności słów, myśli i czynów abp. Felińskiego wciąż porusza sumienia, budzi wiarę w sens trwania przy wartościach, którym święty oddał swoje życie.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Relikwie abp. Felińskiego w Świątyni Opatrzności Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.