Relikwie o. Pio wkrótce w Pietrelcinie

Relikwie o. Pio wkrótce w Pietrelcinie
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Relikwie św. Ojca Pio trafią do jego rodzinnej miejscowości. Poczynając od 11 lutego 2016 r. zostaną wystawione w Pietrelcinie przez trzy dni.

Miejscowi kapucyni nazywają to wydarzenie "wielkim błogosławieństwem" i "powrotem Świętego do domu". Spodziewają się, że do tej niewielkiej miejscowości przybędą z tej okazji rzesze wiernych z całej okolicy.

Wystawienie będzie możliwe dzięki specjalnemu pozwoleniu Papieża Franciszka, który zgodził się na to, by po pielgrzymce do Watykanu Święty Kapucyn nawiedził także swą rodzinną miejscowość.

Peregrynacja wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. 6 lutego w Watykanie odbędzie się spotkanie grup modlitewnych Ojca Pio, a cztery dni później - w Środę Popielcową - w obecności relikwii tego świętego zakonnika Franciszek roześle na świat misjonarzy Bożego Miłosierdzia.

Zmarłego w 1968 r. mistyka z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów kanonizował Jan Paweł II w roku 2002. Ciało świętego jest zachowane w dobrym stanie i od 2008 r. modliło się przy nim w San Giovanni Rotondo ok. 9 mln pielgrzymów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Relikwie o. Pio wkrótce w Pietrelcinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.