Relikwie bł. Jana Pawła II dla radomskich parafii

KAI / slo

Relikwie krwi bł. Jana Pawła II trafią do parafii na radomskim Sadkowie. Jest to jedyna wspólnota w diecezji radomskiej, której patronem jest papież Polak. Uroczystościom, które odbędą się 22 października, będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

- Będziemy po raz pierwszy przeżywać odpust związany z osobą Jana Pawła II, który od czerwca jest patronem naszej parafii. Do kościoła trafią relikwie krwi błogosławionego, które przekazał naszej wspólnocie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski - powiedział proboszcz parafii ks. Dariusz Olender. Relikwie będą wystawione na widok publiczny w centralnym miejscu w kościele. - Każdy będzie mógł zanosić modlitwy do Boga za wstawiennictwem Jana Pawła II - zauważył ks. Olender.

Bł. Jan Paweł II od czerwca tego roku jest patronem parafii na radomskim Sadkowie. To właśnie 20 lat temu papież celebrował Mszę św. na pobliskim lotnisku, podczas wizyty w Radomiu. Świątynia, która jest w budowie, ma być wotum wdzięczności za papieską wizytę, która odbyła się 4 czerwca 1991 r. Parafia na Sadkowie została erygowana 25 grudnia 1989 roku przez biskupa Edwarda Materskiego.

Z kolei 16 października, w 33. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską, do kościoła parafialnego św. Wacława w Radomiu, zostaną wprowadzone relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 17.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Relikwie bł. Jana Pawła II dla radomskich parafii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.