Relikwie rodziny Ulmów rozpoczną peregrynację po polskich diecezjach

Relikwie rodziny Ulmów rozpoczną peregrynację po polskich diecezjach
Fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP / pk

Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach. Peregrynacja rozpocznie się w niedzielę po mszy św. na Jasnej Górze, która zakończy Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Z informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe KEP wynika, że inicjatorem peregrynacji relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci był Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Inicjatywę poparł metropolita przemyski abp Adam Szal, a zatwierdzili biskupi podczas 394. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, którzy w dniach 13 i 14 marca obradowali w Warszawie.

Inauguracja peregrynacji nastąpi podczas 39. Pielgrzymki Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-24 września. W programie wydarzenia znalazły się między innymi otwarcie wystawy poświęconej rodzinie Ulmów oraz wykład postulatora beatyfikacji ks. dr. Witolda Burdy pt. "Świętość w codzienności".

Bp Szal przekaże relikwie Ulmów przedstawicielom archidiecezji częstochowskiej

Centralnym punktem rozpoczynającym peregrynację będzie niedzielna msza św. pod przewodnictwem abp. Adama Szala. Na zakończenie mszy przekaże on relikwie przedstawicielom archidiecezji częstochowskiej. Peregrynacja w poszczególnych diecezjach będzie trwała tydzień.

DEON.PL POLECA

Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Robert Wielądek zaznaczył, że inicjatywa może stać się okazją do przybliżenia błogosławionej rodziny Ulmów wiernym w Polsce oraz przypomnienia prawdy o powszechnym powołaniu do świętości a także czasem modlitwy za rodziny, małżonków i narzeczonych.

Ks. Wielądek dodał, że ważnym tematem w kontekście peregrynacji mogą być także relacje katolicko-żydowskie. - Żywimy nadzieję, że przyczyni się ona również do ożywienia działań ukierunkowanych na pomoc najbardziej potrzebującym - podkreślił.

Relikwiarz błogosławionej rodziny przygotowała archidiecezja przemyska. Relikwiom towarzyszyć będzie obraz przedstawiający Józefa i Wiktorię Ulmów z dziećmi. Za przebieg i plan wydarzenia odpowiadają diecezjalne wydziały duszpasterstwa ogólnego i rodzin.

Szczegółowy plan peregrynacji relikwii rodziny Ulmów jest dostępny na stronie.

Peregrynacja zakończy się 21 września 2024 roku, kiedy relikwie powrócą do archidiecezji przemyskiej.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Seweryn Wąsik SJ

Opowieść o Ulmach to historia miłości, która jest sercem Dobrej Nowiny. Mimo zawieruchy wojennej błogosławieni z Markowej żyją nie tylko miłością własnej rodziny, ale z miłości do Boga otwierają się na obcych i potrzebujących ratunku....

Skomentuj artykuł

Relikwie rodziny Ulmów rozpoczną peregrynację po polskich diecezjach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.