Rocznica Benedykta XVI. 19 kwietnia 2005 r. kard. Joseph Ratzinger został papieżem

Rocznica Benedykta XVI. 19 kwietnia 2005 r. kard. Joseph Ratzinger został papieżem
Fot. Ferraro Mimmo / depositphotos.com
aciprensa.com / tk

Dziś mija 17 lat od dnia, kiedy kardynał Joseph Ratzinger został wybrany następcą św. Piotra. Emerytowany obecnie papież nazwał wtedy siebie jako „prosty i pokorny pracownik winnicy Pańskiej”.

- Pociesza mnie fakt, że Pan umie działać i działać nawet przy niewystarczających narzędziach, a przede wszystkim ufam w waszą modlitwę. Pan nam pomoże, a Maryja Matka Najświętsza jest po naszej stronie – powiedział Benedykt XVI do wiernych zebranych na Placu św. Piotra 19 kwietnia 2005 roku.

Tak jak jego poprzednik Jan Paweł II, papież Benedykt XVI pielgrzymował po całym świecie. W czasie swojego pontyfikatu odwiedził 24 kraje z czterech kontynentów. Nie był tylko na kontynencie azjatyckim.

Benedykt XVI napisał trzy encykliki: “Caritas in veritate”, “Spe Salvi” y “Deus caritas est”.

11 lutego 2013 roku był historyczny dla całego Kościoła katolickiego. Tego dnia papież Benedykt XVI ogłosił rezygnację ze swojego urzędu. Argumentem takiej decyzji był zaawansowany wiek (papież miał wtedy 85 lat) i brak sił w dalszej właściwej posłudze papieskiej.

DEON.PL POLECA

Obecnie emerytowany papież oddaje się modlitwie i czytaniu. Mieszka w Klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. 16 kwietnia Benedykt XVI skończył 95 lat.

Źródło: aciprensa.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elio Guerriero

Epoka Ratzingera
Zrozum człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata

Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardynał”, papież-intelektualista, obrońca ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pańskiej”. Obraz życia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rocznica Benedykta XVI. 19 kwietnia 2005 r. kard. Joseph Ratzinger został papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.