Rocznica śmierci ks. Henryka Jankowskiego

Rocznica śmierci ks. Henryka Jankowskiego
Rocznica śmierci ks. Henryka Jankowskiego (fot. Robert Kantorek/wikipedia.org)
9 lat temu
KAI / ad

Minął rok od śmierci ks. prałata Henryka Jankowskiego, kapelana "Solidarności". Dziś wieczorem odbędzie się w gdańskiej Bazylice Św. Brygidy Msza św. w jego intencji. Po niej zespół "Emanuele", kierowany przez ks. kanonika Franciszka Kucia, przedstawi widowisko słowno-muzyczne.

Od dziś można również wesprzeć finansowo inicjatywę Społecznego Komitetu Budowy Pomnika ks. Henryka Jankowskiego.

Krzysztof Dośla, szef gdańskiej "Solidarności" oraz Grzegorz Pellowski z Komitetu informują, że udało się uzyskać zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy poprzez wpłaty na konto bankowe. "Chcielibyśmy, aby poświęcenie i odsłonięcie pomnika nastąpiło w rocznicę Porozumień Sierpniowych. Pomnik ma stanąć przy Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku. Każda złotówka pomoże nam zrealizować tę szczytną ideę" - dodają.

Dziś zarząd regionu gdańskiej Solidarności poinformował, że udało się uzyskać zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy poprzez wpłaty na konto bankowe.

Pomnik ma mieć ponad 2 metry. Na ponad 1,5 metrowym cokole ma stać zamyślona postać ks. Jankowskiego, trzymająca w ręku Pismo Święte. Monument ma zostać odlany z brązu. Jego autorem jest rzeźbiarz Giennadij Jerszow. Całkowity koszt budowy pomnika wraz z  zagospodarowaniem otoczenia to ok. 130 tys. zł.

Ksiądz Henryk Jankowski, kapelan "Solidarności", wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku zmarł 12 lipca ub. roku w wieku 74 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rocznica śmierci ks. Henryka Jankowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.