Rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Blachnickiego

Rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Blachnickiego
Rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Blachnickiego (fot. szczecin.oaza.pl)
KAI / ad

„Ks. Franciszek Blachnicki może być patronem nowej ewangelizacji” – powiedział metropolita katowicki abp Damian Zimoń w czasie Mszy św. odprawionej 23 marca br. wieczorem w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku z okazji 90. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W tej świątyni ks. Blachnicki został ochrzczony.

Abp Zimoń stwierdził, że nowa ewangelizacja, na którą dziś kładzie się w Kościele duży nacisk, realizowana była już w ruchu oazowym, zainicjowanym przez ks. Blachnickiego. Zaakcentował, że chodzi w niej szczególnie o odwagę głoszenia Ewangelii w porę i nie w porę, a także o odwagę realizowania jej w tym świecie.

„Służba, umieranie i powstanie do nowego życia, zaparcie się siebie, wzięcie krzyża, jaki nam Bóg przeznaczył” – wymieniał metropolita katowicki istotne elementy życia człowieka chcącego się zaangażować w nową ewangelizację. Stwierdził też, że najważniejsze zadanie katolików dzisiaj to wychowanie do dojrzałej wiary, takiej, jaką miał ks. Blachnicki. Wiary wyrażającej się w postawie służebnej „Trzeba dawać siebie, a nie tylko brać” – powiedział abp Zimoń.

Podziękował ks. Adamowi Wodarczykowi, moderatorowi krajowemu Ruchu Światło-Życie i postulatorowi procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego za przygotowanie positio.

Przed Mszą w Zespole Szkół Wyższych w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13 - miejscu urodzenia ks. Franciszka Blachnickiego - odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą jego pamięci.

Obchody 90. rocznicy urodzin ks. Blachnickiego zaplanowano na dwa dni.
Pierwsza część obchodów miała miejsce w Rybniku, drugą zaplanowano w Tarnowskich Górach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Blachnickiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.