Rodzina i bp Ryś o ks. Józefie Tischnerze

Rodzina i bp Ryś o ks. Józefie Tischnerze
Logo źródła: WAM Wydawnictwo WAM

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło zorganizowanemu przez Wydawnictwo WAM wieczorowi wspomnień o ks. Józefie Tischnerze. Do Auli Wielkiej Akademii Ignatianum przybyło prawie 400 osób.

Wieczór wspomnień związany był z ukazaniem się na rynku książki Tomasza Ponikło Józef Tischner - myślenie według miłości. Ostatnie słowa, poświęconej w dużej mierze ostatnim trzem latom życia ks. Józefa Tischnera.

- Ta książka powstała dlatego, że Tischnera sam nie poznałem. Gdybym go poznał osobiście, pewnie na jakieś inne tory moje myślenie o nim, o jego dziedzictwie zostałoby skierowane - powiedział Tomasz Ponikło.

Lektura przynosi nie tylko wiedzę o nieopisanych dotąd latach zmagania się wybitnego kapłana i intelektualisty z ciężką chorobą nowotworową, ale prowadzi też przez myśli i dzieła podjęte w tym czasie.

- Chwała Tomaszowi, bo dzięki niemu będziecie sprowokowani do tego, żeby zajrzeć także do oryginałów. To jest komentarz, wybór autorski, ale tak napisany, że każdy będzie chciał sięgnąć do własnych tekstów Księdza Profesora i to jest zaleta tej książki - skomentował bp Grzegorz Ryś.

W wieczorze wspomnień obok bp Grzegorz Rysia i autora publikacji Tomasza Ponikło udział wzięli Barbara i Marian Tischnerowie oraz Kazimierz Tischner.

Po spotkaniu odbyła się projekcja filmu Jego oczami z udziałem reżysera Szymona Wróbla.

Józef Tischner - myślenie według miłości

Poruszająca opowieść o ostatnim etapie życia księdza Józefa Tischnera. Lektura przynosi nie tylko wiedzę o tych dotąd nieopisanych latach zmagania się wybitnego kapłana i intelektualisty z ciężką chorobą nowotworową, ale prowadzi też przez myśli i dzieła autora podjęte w tym czasie. Książka opowiada przede wszystkim o inspirujących relacjach pomiędzy życiem i myślą jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku.

Zdobądź swój własny egzemplarz za 34,90 zł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rodzina i bp Ryś o ks. Józefie Tischnerze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.