Rodzina potrzebuje wsparcia ze strony Kościoła

Rodzina potrzebuje wsparcia ze strony Kościoła
(fot. charlotte / flickr.com)
7 lat temu
KAI / slo

Dobiegły końca 44. Wrocławskie Dni Duszpasterskie. Przez trzy dni kilkuset księży, katechetów i osób zaangażowanych w duszpasterstwo zastanawiało się jak dziś służyć małżeństwu i rodzinie. - Nie rezygnujmy z głoszenia ideału małżeństwa i rodziny - apelował abp Józef Kupny.

Tematykę tegorocznej edycji jednego z najstarszych w Polsce sympozjów podejmujących zagadnienia duszpasterskie zaproponował metropolita wrocławski w związku z głównym hasłem zwołanego na październik br. przez papieża Franciszka synodem. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, ks. prof. Jarosław Merecki z Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie, czy o. prof. Jarosław Kupczak z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Uczestnicy trwającej trzy dni konferencji mogli posłuchać także doradców życia rodzinnego, pedagogów, psychologów, którzy na co dzień zajmują się pomocą rodzinie.

Zwrócono m.in. uwagę, że we współczesnym świecie nie wystarczy czekać, aż rodziny same poproszą o pomoc. Trzeba do nich wychodzić. Podkreślano, że w Polsce duszpasterstwo skutecznie niesie pomoc rodzinom rozbitym czy samotnym matkom i choć jest to potrzebne, nie można jednak zapominać o zwykłych rodzinach. Należy rozwijać w nich duchowość małżeńską jako wspólną drogę do świętości męża i żony.

- Ufam, że Wrocławskie Dni Duszpasterskie i zaproszeni prelegenci, którzy podejmowali różne zagadnienia ubogacili naszą wiedzę, co pozwoli nam szerzej spojrzeć na problemy małżeństwa i rodziny - powiedział podsumowując sympozjum abp Kupny. - Jedno jest pewne: Rodzina potrzebuje dziś wsparcia, także ze strony Kościoła. Trzeba nadal głosić ideał małżeństwa i rodziny. - Nawet jeśli jest on trudny do zrealizowania nie wolno z niego rezygnować - spuentował hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rodzina potrzebuje wsparcia ze strony Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.