Rodzina Radia Maryja świętuje swoje 25-lecie

Rodzina Radia Maryja świętuje swoje 25-lecie
(fot. PAP/Tytus Żmijewski)
KAI / pk

Rodzina Radia Maryja z kraju i zagranicy świętuje dziś 25-lecie istnienia katolickiej rozgłośni. Obchody rocznicowe rozpoczęły się modlitwą różańcową w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema w Toruniu, o godz. 12.30.

W uroczystościach biorą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Do Torunia przybyli także liczni słuchacze z Polski i z zagranicy.

DEON.PL POLECA
W tym roku odbyła się również konsekracja świątyni pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będąca wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka. Dzięki staraniom redemptorystów powstaje także toruńska geotermia.

Uroczystości 25-lecia powstania Radia Maryja odbędą się także w Bydgoszczy, będą miały miejsce 8 grudnia o godz. 18.00 w bazylice św. Wincentego a Paulo.

Obchody rocznicowe powstania rozgłośni transmituje Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu Radio Maryja słyszalne jest na całym świecie.

Przez 25 lat istnienia Radia Maryja wyrosły takie dzieła jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik, Telewizja Trwam.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rodzina Radia Maryja świętuje swoje 25-lecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.