Rosja: ekumeniczny rejs po Wołdze

Radio Watykańskie

Służba Informacyjna Patriarchatu Moskiewskiego podała, że od minionej niedzieli (12.09.10) w rejs po wodach Wołgi, wypłynął z Wołgogradu statek-świątynia. Na pokładzie statku znajdują się relikwie ośmiu wielkich świętych, które w imieniu Kościoła rzymskokatolickiego przekazał rosyjskiemu prawosławiu sekretarz nuncjatury apostolskiej w Moskwie ks. Wiswaldas Kulbokas.

Statek nosi imię Werenfrieda Van Straatena, twórcy organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Organizacja ta wsparła finansowo pomysł rejsu apostolskiego i od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy wspiera wiele innych projektów rosyjskiego prawosławia.

DEON.PL POLECA
Relikwie świętych: Jana Chrzciciela, Anny, Szczepana i Wawrzyńca, Jana Złotoustego, apostoła Bartłomieja, Jerzego Zwycięzcy oraz apostoła Słowian Cyryla przebędą na statku trasę do Astrachania, a następnie popłyną w górę Wołgi odwiedzając Samarę, Niżny Nowogród, Kazań, Jarosław inne miasta. Statek-świątynia przybije również do brzegu mniejszych miast i wiosek. Punktem docelowym rejsu jest port rzeczny Moskwa, w którym jednostka spędzi zimę.

Znacząca część rejsu przebiegać będzie poprzez tereny dotknięte tego lata suszą i pożarami. Jak twierdzą organizatorzy rejsu, „pomoże to osobom dotkniętym tymi plagami odzyskać pokój ducha i nadzieję na pokonanie trudności”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rosja: ekumeniczny rejs po Wołdze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.