Rosja: lepsze stosunki prawosławno-katolickie

Radio Watykańskie

Do uczęszczania co jakiś czas na liturgie w świątyniach prawosławnych zachęcił katolickich duchownych nuncjusz apostolski w Rosji. Abp Antonio Mennini mówił o tym na zakończenie odbywającego się w Soczi plenarnego posiedzenia Konferencji Biskupów Katolickich Rosji.

Nuncjusz apostolski w Rosji podkreślił znaczące polepszenie stosunków prawosławno-katolickich i wezwał do rozwijania „braterskich relacji między katolickim i prawosławnym duchowieństwem”. Konstatował również polepszenie stosunków państwowo-kościelnych po ustanowieniu relacji dyplomatycznych między Moskwą a Watykanem na szczeblu ambasady i nuncjatury.

Na posiedzeniu konferencji katoliccy biskupi negatywnie ocenili próby wprowadzenia zakazu umieszczania symboli religijnych w szkołach europejskich. Podkreślili, że krzyż jest jednym z najważniejszych symboli tożsamości europejskiej. Przypomnieli o doświadczeniu Rosji, kiedy walka z symbolami religijnymi doprowadziła do prześladowań osób wierzących i moralnego upadku społeczeństwa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosja: lepsze stosunki prawosławno-katolickie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.