Rośnie liczba powołań kapłańskich w USA

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Trwa wizyta ad limina biskupów z USA, obejmująca obok audiencji u Papieża również wizyty w watykańskich dykasteriach. Stała się ona okazją do poinformowania Benedykta XVI i Kurii Rzymskiej o pozytywnym zjawisku, jakim jest wzrost liczby powołań w Stanach Zjednoczonych.

- Ojciec Święty bardzo się ucieszył tą wiadomością - powiedział agencji CNA bp James Douglas Conley, przyjęty przez Papieża 4 maja na audiencji prywatnej, a 5 z całą kolejną grupą biskupów. Administrator archidiecezji Denver poinformował Benedykta XVI, że w USA liczba powołań do kapłaństwa w ostatnich latach z roku na rok wzrasta.

Denver ma dwa seminaria diecezjalne, św. Jana Vianneya i misyjne Redemptoris Mater dla powołań pochodzących ze wspólnot neokatechumenalnych. - Oba są pełne - stwierdził biskup. - Po raz pierwszy od wielu lat zabrakło miejsca dla wszystkich kandydatów i trzeba było stworzyć listę oczekujących na przyjęcie.

Podobne sytuacje występują w innych amerykańskich diecezjach. Według ubiegłorocznych badań przeprowadzonych przez uniwersytet Georgetown w całym kraju liczba nowych seminarzystów wzrosła o 4 proc., osiągając stan najwyższy od 20 lat. Również w Kolegium Północnoamerykańskim w Rzymie po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat zajętych jest wszystkich 250 miejsc.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rośnie liczba powołań kapłańskich w USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.