Rozmowy o spotkaniu papieża z patriarchą Cyrylem

Rozmowy o spotkaniu papieża z patriarchą Cyrylem
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Nowy biskup Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego ujawnił, że trwają rozmowy z Kościołem katolickim w sprawie spotkania papieża Franciszka z patriarchą moskiewskim Cyrylem. Bp Tichon (Szewkunow) oświadczył w rozmowie z agencją TASS, że "bardzo prawdopodobnie w bliskiej przyszłości dowiemy się czegoś konkretnego". Biskup jegoriewski uchodzi za kierownika duchowego i spowiednika prezydenta Władimira Putina.

Hierarcha dodał, że relacje między obu Kościołami układały się różnie w ciągu minionych 20-30 lat. Jednak obecnie weszliśmy w "okres życzliwego szacunku".

Do słów bp. Tichona odniósł się sekretarz Wydziału ds. Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. W rozmowie z agencją Interfax przyznał on, że spotkanie jest planowane, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jego szczegółach.

57-letni o. Tichon został biskupem jegoriewskim - wikariuszem eparchii (diecezji) moskiewskiej 22 października, a już dwa dni później Cyryl go konsekrował. Według agencji AsiaNews może on zostać w przyszłości następcą patriarchy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozmowy o spotkaniu papieża z patriarchą Cyrylem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.